Uczniowie "Elizki" chcą pomagać innym. Wyznaczyli sobie cel

2020-11-12 11:59:14 (ost. akt: 2020-11-12 12:19:06)
Grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach chce pomagać innym. Jest ich 20, mają mnóstwo pomysłów i cel do zrealizowania.
Uczniowie przygotowali szereg działań, które mają wspólny mianownik — pomoc chorym dzieciom. Wkrótce zaczną realizację pierwszych przedsięwzięć. Będzie to kiermasz książek oraz specjalny challenge.

— Będzie on polegał na wrzuceniu do sieci krótkiego filmiku przedstawiającego coś co dana osoba lub grupa osób potrafi zrobić i w czym czuje się najlepiej. Oczywiście można zostać anonimowym. Biorąc w nim udział, każdy uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia pieniędzy na zbiórkę i nominowania do niego innych osób — wyjaśniają uczniowie "Elizki". — Filmy są w przygotowaniu. Planujemy opublikować je, kiedy sama akcja nabierze tempa i dowie się o nas więcej osób — dodają.

Młodzież zdecydowała, że w taki sposób będzie chciała wspomóc leczenie Ksawerego z Bartoszyc. Chłopiec zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

— Mamy nadzieję, że im więcej osób usłyszy o Ksawciu, tym więcej będzie zaangażowanych. Jesteśmy pewni, że możemy wszystko, jeśli będziemy tego bardzo chcieć i właśnie tym kierujemy się w pomocy Ksaweremu, który ma prawo cieszyć się życiem tak jak każdy z nas — mówią uczniowie.

W swojej działalności nie są oni pozostawieni sami sobie. Mają wsparcie chociażby w nauczycielach.

— W całej akcji pomaga nam pani Katarzyna Zagajewska-Sycz. To właśnie pani Kasia zainspirowała nas i naprowadziła w odpowiednim kierunku, aby razem stworzyć coś wielkiego. Jest dla nas ogromnym wsparciem i zawsze możemy na nią liczyć. To właśnie dzięki temu mamy pewność, że wszystko się uda — nie mają wątpliwości uczniowie bartoszyckiej "Elizki".

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5