Ślubowanie uczniów klasy pierwszej w szkole w Wojciechach

2020-10-30 10:24:17(ost. akt: 2020-10-30 10:26:10)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Pierwszoklasiści z Wojciech zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów szkoły.
Dnia 16 października 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, którzy w tym dniu przybyli do szkoły.

Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem — testem przygotowanym przez ich starszych kolegów z klasy czwartej. Do zadań, które mieli wykonać, należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek i taniec. Sprawdzana była również ich wiedza na temat ojczyzny oraz sprawność uczniów. Po zakończonej prezentacji, zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości stało się ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wśród wszystkich zebranych wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Dowodem były pierwsze legitymacje szkolne wręczone im przez dyrektora szkoły Krzysztofa Osowskiego i wychowawczynię Sylwię Kozerę oraz słodkości, które zostały wręczone przez rodziców.

Na koniec uczniowie wspólnie z rodzicami zgodnie z tradycją posadziły piękne drzewko na zielonym terenie przyszkolnym.

Sylwia Kozera

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5