Bartoszyćka szkoło bud’ i procwitaj

2011-09-04 12:47:09(ost. akt: 2011-09-04 13:03:12)
35 nowych uczniów rozpoczęło naukę w SP im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach. W historii szkoły to największy nabór.
Po raz 21. zabrzmiał dzwonek rozpoczynający kolejny rok szkolny w Ukraińskiej Szkole w Bartoszycach. Po odśpiewaniu przez uczniów, nauczycieli i rodziców hymnu Polski i hymnu Ukrainy, przewodnicząca Samorządu Szkolnego zgłosiła pani dyrektor szkoły gotowość uczniów do nauki w nowym roku szkolnym 2011/12.

Dyrektor Lubomira Tchórz, witając wszystkich obecnych, nie ukrywała radości, patrząc na 35-osobową grupę najmłodszych uczniów klasy I i oddziału przedszkolnego. W historii szkoły to największy nabór, który napawa optymizmem i dodaje wiele energii do dalszej pracy wszystkim pracownikom szkoły. Szkoły, uczniowie której prezentują wysoki poziom wiedzy (od trzech lat wyniki Edukacyjnej Wartości Dodanej w części humanistycznej klasyfikują szkołę w najwyższej kategorii jako Szkołę Sukcesu), szkoły, która może poszczycić się licznymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi oraz szkoły, która realizuje dodatkowe zadania służące podtrzymaniu tożsamości uczniów mniejszości ukraińskiej tak ważne w świecie wspólnoty europejskiej.

Obecny na inauguracji roku szkolnego dostojny gość poseł do Sejmu RP Miron Sycz zwrócił szczególną uwagę na osiągnięcia naszej placówki i podkreślił jej rolę w polsko-ukraińskiej integracji w naszym wielokulturowym regionie. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzył sukcesów, zaś rodzicom dumy ze swoich dzieci i wyboru ukraińskiej szkoły.

Dwie godziny wcześniej uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wspólnej modlitwy w cerkwi podczas w Liturgii, którą odprawił ks. Juliusz Krawiecki.

Kłycze u weresni kożnyj rik
Wułycia Lisowa.
Radisno, weseło jde siudy
Molod’ i ditwora.
Bartoszyćka szkoło nas zawżdy czekaj,
Bartoszyćka szkoło bud’ i procwitaj.

Spontanicznie i z radością zaśpiewali swoją ulubioną piosenkę na zakończenie uroczystego apelu chórzyści „Lisowoji pisni”.

ld


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SHOGUN #384135 | 119.82.*.* 17 wrz 2011 14:12

    Pani Dyrektor Lubomirze Tchórz. nauczycielom, a przede wszystkim 35 nowym uczniom zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku, w codziennej nauce i pracy pedagogicznej. Jak mnie "wiatry zawieja do Europy", czyli na Ukraine i do Polski, to z wieka radoscia odwiedze Wasza szkole w Bartoszycach. U mnie tez zaczal sie juz rok akademcki i na salach wykladowych mam studentow z 22 roznych krajow swiata, w tym i z Polski i z Ukrainy. Do zustriczy w Bartoszyciach.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5