Pasowanie pierwszaków w szkole w Żydowie

2020-10-16 07:32:52(ost. akt: 2020-10-16 07:37:22)

Autor zdjęcia: J. Siwińska

Uczniowie klasy pierwszej szkoły w Żydowie są już pełnoprawnymi uczniami. 15 października zostały symbolicznie pasowane, złożyły przysięgę na szkolny sztandar i zaprezentowały swe umiejętności.
Jak co roku w październiku w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyło się pasowanie na ucznia. To moment, na który czeka każdy pierwszoklasista. To podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.

Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. 

W tym roku uroczystość została przygotowana 15 października 2020 roku pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej pani Elżbiety Grzyb.

Pasowanie składało się z część artystycznej z wierszami i piosenkami oraz pasowania wraz ze złożeniem ślubowania.

Dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności. Były wiersze i piosenki o szkole, przyjaźni, książkach. Poważnie brzmiały przez nich wypowiedziane słowa przysięgi. 

Za sprawą ogromnego ołówka zostały włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole wójta gminy pana Andrzeja Dychę, który w związku z Dniem Edukacji Narodowej, mającym miejsce 14 października, złożył podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz wręczył nagrodę wójta pani Elżbiecie Kubiszewskiej.

Pani dyrektor również złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała pierwszoklasistom za piękny program artystyczny i także wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski również podziękowali pedagogom za trud i wychowanie.

J. Siwińska


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5