Dzieci uczyły się kodowania i programowania

2020-10-15 08:04:04(ost. akt: 2020-10-15 08:10:17)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

„Pszczółki” i „ Wiewióreczki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach – uczestnicy Wydarzenia Cała Polska Programuje i działań w ramach Eu Code Week 2020.
Dzieci z grupy „Pszczółki” i „ Wiewióreczki” uczestniczyły w 10 inicjatywach w ramach wydarzenia Cała Polska Programuje.

Te inicjatywy wpisały się również w wydarzenia Europejskiego Tygodnia Kodowania. Europejski Tydzień Kodowania to działania w ramach, których Europejczycy świętują kreatywność, rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem  programowanie i inne działania związane z technologią.

Główną ideą Code Week  jest promowanie programowania poprzez pokazywanie uczestnikom sposobów na realizację pomysłów za pomocą kodu. Jest to wydarzenie dla naszej przyszłości.

Może kiedyś te dzieci będą realizowały własne pomysły technologiczne w postaci robotów, nowych aplikacji ułatwiających ludziom życie.

Programowanie pozwala rozwijać kreatywność i umiejętność pracy zespołowej, myślenie logiczne.

Udział Pszczółek i Wiewióreczek w wydarzeniach był odkryciem programowania jako dobrej zabawy  oraz nauką umiejętności pozwalających kształtować naszą przyszłość.

Małgorzata Michałowska- KuźmowiczŹródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5