Czerwona strefa nie zmienia na razie zasad funkcjonowania szpitala w Bartoszycach

2020-10-09 10:42:47 (ost. akt: 2020-10-09 11:14:32)
Dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik.

Dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Szpital w Bartoszycach działa normalnie, z takimi obostrzeniami jakie funkcjonowały do tej pory. Wejście powiatu do czerwonej strefy na razie nie zmienia nic w jego funkcjonowaniu. Dyrektor apeluje jednak o ograniczenie do minimum przebywania w szpitalu osób postronnych.
Zapytaliśmy dyrektora szpitala w Bartoszycach Sławomira Wójcika, czy włączenie powiatu bartoszyckiego do czerwonej strefy wiąże się ze zmianami w funkcjonowaniu szpitala?

— Na tę chwilę nic się nie zmienia. Nie wstrzymujemy żadnych przyjęć. Obowiązują dotychczasowe obostrzenia, czyli zakaz odwiedzin, konieczność wypełnienia ankiety przy wejściu do szpitala, pomiar temperatury i noszenie maseczki na ustach i nosie. Apeluję o to, aby do szpitala nie przychodziły osoby, które nie muszą tu przychodzić — mówi Sławomir Wójcik.

— Mówiąc "na tę chwilę" mam na myśli dzisiejsze przedpołudnie. Obecnie uczestniczę w wideokonferencjach i możemy otrzymać polecenia ministra, wojewody lub dyrektora NFZ, które oczywiście wykonamy. Na dziś nasz szpital nadal nie jest szpitalem dla pacjentów z zakażeniem koronawirusem, ani nie diagnozujemy tu tego zakażenia — dodaje dyrektor.

Wójcik mówi jeszcze, że za diagnozowanie zakażenia odpowiedzialna jest w tej chwili podstawowa opieka zdrowotna.

— Oczywiście pacjenci mogą zgłaszać się do nas do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej lub na SOR, lecz apelujemy, aby do minimum ograniczyć liczbę osób towarzyszących pacjentowi. Będziemy bardzo rygorystycznie przestrzegać wszelkich obostrzeń i wymogów sanitarnych. Nie wdajemy się w dyskusję z osobami przychodzącymi do szpitala. Te osoby mają mieć na ustach i nosie maseczkę — mówi dyrektor Wójcik.

Dodał, że o każdej ewentualnej zmianie w funkcjonowaniu szpitala będzie nas informował.

Andrzej Grabowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rata #2983321 | 176.97.*.* 9 paź 2020 23:49

  mieli ok. 2 miesiące czasu. Co zrobili ?NIC!!!!!! Brakuje szpitali,łóżek,respiratorów,szczepio nek i zorganizowania. A co mamy? Walka z sądami,LGBT,Kazikiem,rolnikami i górnikami

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Czesława #2982896 | 10.10.*.* 9 paź 2020 12:23

  Szpital w Bartoszycach powinien przyjmować covidowców, mają oddział płucny...odciążyliby Ostródę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pacjent #2982856 | 195.136.*.* 9 paź 2020 11:31

  Zmierzyli mi 2 miesiące temu temperaturę na wejsciu do szpitala. Wyszło 32,2 stopnia. Zdębiałem.Pani mierząca temperaturę powiedziała wszystko ok, może pan wchodzić. To ja się tak zastanawiam co oni sprawdzaja.

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5