Drużyny z kilku miast naszego województwa zagrają w bartoszyckich ligach siatkarskich

2020-10-08 09:44:00 (ost. akt: 2020-10-08 10:06:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W piątek 9 października rozpocznie się pierwsza runda Bartoszyckiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Zagra w niej sześć drużyn, w tym dwie spoza naszego powiatu. Niestety, już pierwsza kolejka nie zostanie rozegrana w całości.
Do nowego sezonu kobiecych rozgrywek zgłosiło się sześć ekip. Połowa z nich to drużyny z Bartoszyc. O mistrzostwo powalczą uczennice ZSP nr 2, zwycięzca ligi z 2019 roku Dream Team (dawniej Al-Kos) oraz Bartoszki. Nie zabranie też obrończyń tytułu, grających pod nową nazwą jako Team Cresovia Zielone Wzgórza Warmii Górowo Iławeckie.

Stawkę uzupełnią dwa zespoły spoza naszego powiatu. Na mecze dojeżdżać będą siatkarki Fortunate Orneta oraz Lejdis Ostróda.

Kobieca liga swoje mecze będzie rozgrywała w piątkowe popołudnia w hali przy Szkole Podstawowej nr 7. Jedynie mecz 2. kolejki Bartoszki — Lejdis (19 października, g. 20) odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego.

Inauguracyjna kolejka jest zaplanowana na piątek 9 października, ale już wiadomo, że z trzech meczów rozegrany zostanie tylko jeden. O g. 18.15 ma rozpocząć ię spotkanie Dream Team — Bartoszki. Pozostałe mecze, czyli ZSP nr 2 — Team Cresovia oraz Lejdis — Fortunate zostały przełożone na inne terminy.

Natomiast w środę 14 października pierwszą kolejkę w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego rozegrają panowie. Odbędą się wtedy dwa mecze: Huragan Wojciechy — Karos Bartoszyce (g. 18.30) oraz Farmer — Braniewo (20). W BLPS mężczyzn bierze udział jeszcze drużyna z Lidzbarka Warmińskiego.

W obu ligach zespoły rozegrają dwie rundy, po których cztery najlepsze ekipy awansują do fazy play off. Szczegółowe terminarze dostępne są na stronie internetowej Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5