Rodzinny Festyn Europejski w szkole w Kinkajmach

2020-09-28 08:06:28(ost. akt: 2020-09-28 08:17:38)

Autor zdjęcia: I. Kasjaniuk

Nauka szacunku i tolerancji wobec kultury innych narodów była jednym z celów zorganizowanego w ostatni piątek Festynu Europejskiego w szkole podstawowej w Kinkajmach.
25 września 2020 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Kinkajmach odbył się rodzinny Festyn Europejski.

Wydarzenie odbywało się w dwu grupach wiekowych z zachowaniem reżimu sanitarnego, z bogatą ofertą animacyjno – edukacyjną.

Przy pięknej wrześniowej pogodzie rodzice, dzieci i młodzież wysłuchali hymnu Unii Europejskiej wykonanego przez uczennice z koła muzycznego, uczestniczyli w konkursach z nagrodami np. Europejskim Kole Fortuny, układali puzzle, grali w gry, uczestniczyli w zabawach na dmuchanych zjeżdżalniach.

Dekoracje festynu stanowiły flagi wykonane przez uczniów poszczególnych klas.

Głównym celem imprezy było poprzez zabawę przybliżenie uczniom wiadomości na temat Unii Europejskiej, nauka szacunku i tolerancji wobec kultury innych narodów, dążenie do wspólnego poznania się ,integracja.

Do wydarzenia mogło dojść dzięki współpracy szkoły z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą w Olsztynie, która je finansowała i przygotowała.

Jak powiedziała p. Agnieszka Fuśnik
- Olender – dyrektor szkoły: wszyscy uczestnicy festynu świetnie się bawili. Stał się on okazją do lepszego poznania oraz utrwalenia wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

I. KasjaniukŹródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5