Bartoszyccy kolarze ze zwycięstwami w ostatni weekend na szosie oraz w terenie

2020-09-08 12:36:30(ost. akt: 2020-09-08 12:39:46)
Na najwyższym stopniu podium stoi Roksana Kowalska, która zwyciężyła podczas wyścigu ze startu wspólnego w Sypitkach

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/UKS Przyjaźń Bartoszyce

Podczas gdy jedni startowali na szosie, inni zmagali się z podjazdami i zjazdami w terenie. Oba weekendowe starty przyniosły jednak kolarzom z Bartoszyc kilka powodów do zadowolenia.
Dwa zwycięstwa podczas szosowego wyścigu ze startu wspólnego w Sypitkach k. Ełku zanotowały zawodniczki UKS Przyjaźń Bartoszyce. Urszula Sipko zwyciężyła po samotnym finiszu wśród młodziczek, zaś w kategorii żakini najszybsza okazała się Roksana Kowalska.

W najbliższy weekend bartoszyckie kolarki wezmą udział w kryterium w Biskupcu, zaś tydzień później czeka je start w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, gdzie będą rywalizowały w jeździe na czas (indywidualnie oraz parami) oraz w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnicy z Bartoszyc pokazali się również podczas 6. etapy Milko Mazury MTB, który przeprowadzono w Węgorzewie. Na dystansie Pro najszybszy w kategorii wiekowej M4 okazał się Piotr Sobierajski (reprezentuje barwy ekipy WTW Poland).

Z kolei na dystansie Hobby w kat. HK1 (i open kobiet) zwyciężyła Gabriela Janowicz z BKK Rant, a jej klubowy kolega Arkadiusz Justynowicz zajął 7. miejsce w kat. M3.

Po sześciu etapach Sobierajski jest wiceliderem ProM4, Janowicz prowadzi w HK1, zaś Justynowicz jest siódmy w HM3.