Nasz pilot przed rajdem Baja Poland. Start w bardzo elitarnym gronie

2020-09-02 08:44:12 (ost. akt: 2020-09-02 09:05:08)

Autor zdjęcia: Archiwum załogi

W piątek 4 września w Szczecinie startuje największa impreza motorowa w Polsce — rajd Baja Poland, będący rundą Pucharu Świata rajdów typu Cross Country, czyli rajdów terenowych.
Na starcie pojawi się ponad sto załóg z różnych stron świata, w tym takie gwiazdy, jak choćby 13-krotny zwycięzca Rajdu Dakar, Francuz Stephane Peterhansel (6 wygranych w kategorii motocykli i 7 w kategorii samochodów), czy katarski kierowca rajdowy Nasser Al-Attiyah, zwycięzca zarówno Rajdu Dakar, jak i... brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w strzeleckiej konkurencji skeet.

Wśród zgłoszonych ekip jest także siedlecko-bartoszycka załoga rajdowa Bartłomiej Grabowski/Adam Binięda, jadąca w barwach Hołowczyc Racing. Wystartują oni Dacią Duster w Mistrzostwach Polski Grupy T2 i cyklu Dacia Duster Motrio Cup.Adam Binięda: — Przed nami ogromne wyzwanie i najtrudniejszy rajd sezonu. Trzy dni rywalizacji i ponad 400 kilometrów oesowych po trudnych terenach w okolicach Szczecina czy poligonu w Drawsku Pomorskim. Jest to dla każdej załogi najważniejszy rajd sezonu, tym bardziej, że jest on podwójnie punktowany. Jest o co walczyć, więc rywalizacja zapowiada się twarda. Wygranie takiego rajdu to naprawdę duża sprawa. Tu trzeba pojechać mądrze, szybko, ale i z głową.

red.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5