Tylu zakażeń jeszcze nie było. Źródłem jest "koronawesele"

2020-08-27 12:02:26 (ost. akt: 2020-08-27 16:41:09)

Autor zdjęcia: Pixabay

- Zrezygnujcie z udziału w weselach - apeluje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach Mirosława Tabaka. Ostatniej doby w powiecie bartoszyckim liczba stwierdzonych zakażeń wzrosła aż o 27. To w większości uczestnicy jednego z wesel.
Aż do 75 wzrosła ostatniej doby liczba osób zakażonych z powiatu bartoszyckiego. Tylko od wczoraj zakażenie koronawirusem potwierdzono u 27 osób.

Są to: 3 dziewczynki i 2 chłopców, 5 młodych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 5 kobiet w średnim wieku, 4 mężczyzn w średnim wieku, starsza kobieta, 2 starszych mężczyzn.

Ogniskiem zakażenia było kolejne z wesel jakie odbywało się na terenie powiatu bartoszyckiego. Potwierdził to w rozmowie telefonicznej Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Janusz Dzisko.

- Około 50% uczestników tego wesela, czyli 23 osoby jest zakażonych. Cztery kolejne zakażenia są z innego źródła - mówi Państwowy Powiatowa Inspektor Sanitarny w Bartoszycach Mirosława Tabaka.

- Za waszym pośrednictwem apeluję, aby nie uczestniczyć obecnie w żadnych weselach - dodała zdecydowanie.

Oboje rozmówcy wyraźnie odmówili wskazania gdzie dokładnie odbywało się to wesele.

Dane statystyczne przekazane nam przez rzecznika prasowego wojewody zawierają też informację o trzech wyzdrowieniach mieszkańców powiatu bartoszyckiego. Są to: młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku i starsza kobieta. Wszyscy byli wcześniej poddani izolacji domowej.

Liczba aktywnych zakażeń na dziś wynosi w powiecie bartoszyckim 70.


and


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5