Ekipa bartoszyckiej Siły jak zwykle miała coś do powiedzenia podczas ligi wyciskania sztangi

2020-08-18 10:48:05(ost. akt: 2020-08-18 10:49:46)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Siła Bartoszyce

Na plaży nad Jeziorem Orzysz odbyły się drugie zawody tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Parę słów do powiedzenia mieli jak zwykle reprezentanci Siły Bartoszyce, którzy kilka razy stanęli na podium.
Rywalizację w wadze do 92 kg wygrał Krzysztof Mandziak. Pozwolił mu na to osiągnięty w drugiej próbie wynik 202,5 kg. Pozostałych podejść, na 195 oraz 207 kg, zawodnik bartoszyckiego klubu nie zaliczył. Mandziak zajął również 3. miejsce w klasyfikacji open.

Drugie lokaty w swoich wagach zajęli Tomasz Leszczyński (83 kg) i Marek Makarewicz (+125 kg). Pierwszy z nich uzyskał w Orzyszu 190 kg (do trzeciego podejścia nie podszedł z uwagi na kontuzję), drugi zakończył start z wynikiem 225 kg.

Na podium stawały również panie. Justyna Ząbek wycisnęła 95 kg, co dało jej drugie miejsce w wadze powyżej 73 kg oraz trzecie w open. Z kolei Marzena Kacprzak uzyskała 62 kg i w kat. +73 kg zajęła trzecie miejsce.

Finałowe zawody Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc odbędą się 30 sierpnia w gminie Ostróda.