Policyjne podsumowanie weekendu na drogach

2020-08-11 12:11:20 (ost. akt: 2020-08-11 12:15:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pijani użytkownicy dróg, w tym jeden, który „wziął sobie” auto sąsiada. Kolejny kierowca, który jechał 111 km/h w obszarze zabudowanym, to tylko część interwencji, które podejmowali policjanci w miniony weekend. Jeden z pijanych rowerzystów miał aż 3,5 ‰ alkoholu w organizmie – zatrzymał go policjant po służbie.
W sobotę (8 sierpnia), w Wiatrowcu gm. Sępopol policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 37 – latka kierującego VW, który jechał 111 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkańcowi Szczytna policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy, który trafi do starosty, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące. Za przekroczenie prędkości 37 – latek został ukarany mandatem karnym.

Również w sobotę, policjant z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ujął pijanego rowerzystę, który jechał drogą krajową nr 51. 28 – latek miał w organizmie aż 3,5 ‰ alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

Kolejnym powodem policyjnej interwencji był pijany 57 – latek z gm. Bartoszyce, który zabrał auto sąsiada, po czym wjechał nim w przydrożne zakrzaczenia.

Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu. Noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty, tj. krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny pijany rowerzysta zatrzymany w sobotę to 51 – latek z Olsztyna. Mężczyzna jechał slalomem drogą krajową nr 51, zatrzymali go policjanci z drogówki. 51 – latek miał 2,7 ‰ alkoholu w organizmie, teraz czeka go odpowiedzialność za popełnione wykroczenie.

W niedzielę (9 sierpnia), dzięki wzorowej postawie żołnierzy z jednostki wojskowej w Braniewie, wykluczono z ruchu drogowego pijanego kierującego oplem.

Nieodpowiedzialny kierowca jechał drogą krajową nr 51. Policjanci interweniujący w tej sprawie sprawdzili trzeźwość 53 - latka i okazało się, że mieszkaniec gm. Bartoszyce ma w organizmie ponad 2,5 ‰ alkoholu. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5