Strażacki tydzień. Bez pożarów, ale sporo innych zdarzeń

2020-07-28 09:25:58 (ost. akt: 2020-07-28 09:35:46)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bartoszycach

W okresie od 20 do 26 lipca br. strażacy powiatu bartoszyckiego podejmowali 16 interwencji. Bilans tego tygodnia to 14 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.
W minionym tygodniu strażacy nie prowadzili działań gaśniczych, natomiast w zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń odnotowano 7 zdarzeń związanych ze zwalczaniem zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Bartoszyccy strażacy nadal dokonują pomiarów temperatury osób przekraczających granicę w Bezledach. Działania te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji.

W dniu 20 lipca br., ze względów na warunki atmosferyczne, tj. ulewny deszcz, strażacy wyjeżdżali 8 razy do zdarzeń związanych z pompowaniem wody.

Strażacy podejmowali również interwencję związaną z groźnie wyglądającym wypadkiem, który miał miejsce w dniu 24 lipca br. Do zdarzenia doszło w Bartoszycach.

Fot. Archiwum KP PSP w Bartoszycach

Fot. Archiwum KP PSP w Bartoszycach

Fot. Archiwum KP PSP w Bartoszycach
Na prostym odcinku drogi przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Paderewskiego doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych, z których jeden znajdował się na dachu, z widocznymi wyciekami paliwa. Osoba z samochodu znajdującego się na dachu sama opuściła pojazd, nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Osoba kierująca drugim pojazdem również nie odniosła większych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, sorpcji paliwa za pomocą sorbentu oraz postawieniu na koła samochodu marki Peugeot 206 w celu ograniczenia wycieku paliwa.

W wyżej wymienionych działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach, Wojskowej Straży Pożarnej z Bartoszyc, OSP Sępopol oraz OSP Bezledy.

mł. asp. Sylwia Koziatek-Koreńczuk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5