Strażacy ćwiczyli na basenie, a przy okazji przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą

2020-07-03 18:04:01 (ost. akt: 2020-07-03 19:00:41)
Ćwiczenia z ratownictwa wodnego na basenie miejskim w Bartoszycach

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego na basenie miejskim w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Pogoda być może jeszcze nas nie rozpieszcza, ale przyjdą pewnie dni, w których tłumnie wybierzemy się nad wodę. Warto wtedy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, o których od czasu do czasu przypominają strażacy z Bartoszyc.
Niby wszyscy to znają, niby wszyscy wiedzą, ale i tak wiele osób zachowuje się nad wodą po swojemu, gdzie owe "po swojemu" oznacza skrajną nieodpowiedzialność. "Przecież umiem pływać, nic mi się nie stanie. Jeszcze jeden łyk piwa i idę się ochłodzić" — ile osób po takiej kąpieli nie wróciło już na brzeg?

Dlatego prewencji zachowań nad wodą, zwłaszcza w okresie letnim, nigdy za wiele (możesz o tym przeczytać np. tutaj. Generalnie dbanie o bezpieczeństwo sprowadza się do trzech punktów:
• nie wchodzimy do wody będąc pod wpływem alkoholu,
• nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich,
• nie skaczmy do wody, której nie znamy.

W piątkowe popołudnie 3 lipca na basenie miejskim przypominali o tym strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Przypominali i pokazywali, jak podczas akcji ratowniczych nad wodą wyglądają ich działania. Omawiali wykorzystanie rzutki ratowniczej i wypełnionego powietrzem strażackiego węża, tłumaczyli, w jaki sposób pracują pod wodą nurkowie. Sami przy okazji trochę poćwiczyli.

— Wydarzenie na basenie zbiegło się z naszym harmonogramem. Dzisiaj mieliśmy bowiem zaplanowane ćwiczenia na jeziorku "Mleczarskim" — mówił strażak Bartłomiej Chilmanowicz.

Kiedy strażacy skończyli swój pokaz, do akcji wkroczyła straż graniczna i jej czworonożny funkcjonariusz. Jego opiekun opowiadał i pokazywał m.in., jak zachować się w przypadku agresywnego psa. Chętni mogli też zajrzeć do wnętrza policyjnego radiowozu.

Jeśli ktoś przegapił wydarzenie (pokaz obserwowało zaledwie ok. 20 osób) — nic straconego. Następne pokazy planowane są w połowie lipca oraz w połowie sierpnia.

kwk


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #2943400 | 83.9.*.* 3 lip 2020 22:28

    Policja była i kary nie wlepiła za brak maseczek

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5