Czy na DK 51 w powiecie bartoszyckim będą większe remonty?

2020-06-22 10:23:06 (ost. akt: 2020-06-22 10:28:37)
Droga krajowa nr 51 w pobliżu miejscowości Osieka w powiecie bartoszyckim

Droga krajowa nr 51 w pobliżu miejscowości Osieka w powiecie bartoszyckim

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Czy w najbliższym czasie olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie prowadził na przebiegającej przez powiat bartoszycki drodze nr 51 jakieś prace modernizacyjne? Zapytaliśmy o to.
Kierowcy jeżdżący z Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego i dalej, do Olsztyna, z pewnością zauważyli, że na niektórych odcinkach drogi krajowej 51 prowadzone są roboty. Np. w Rogóżu wylano nowy asfalt, a i w innych miejscach na trasie dokonano napraw nawierzchni.

Czy to oznacza, że podobne roboty zostaną wkrótce przeprowadzona na odcinku krajówki biegnącym przez powiat bartoszycki do granicy z obwodem kaliningradzkim? Zapytaliśmy o to w olsztyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oto odpowiedź, jaką drogą elektroniczną przesłał nam Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA: "W najbliższym czasie na drogach krajowych powiatu bartoszyckiego wykonywane będą tylko prace utrzymaniowe, głównie w zakresie estetyki — w terminie zgodnym z bieżącymi potrzebami. Nie mamy harmonogramu takich prac.

Będą to roboty szybko postępujące, jak np. sprzątanie, zbieranie śmieci, remonty cząstkowe, odnowa oznakowania poziomego, prace interwencyjne itp., które nie generują zatorów w ruchu trwających dłużej niż kilka minut".

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anty #2937130 | 83.18.*.* 22 cze 2020 12:08

    Jestem gorącym zwolennikiem remontowania dróg. Jednak wyśmienitym jest, że dojeżdżając z Górowa do Bartoszyc, nie ma możliwości przejazdu bez robót drogowych. Przez Rodnowo nie, bo most przy Piasecznie zamknięty. Przez LW słabo, bo w Rogóżu robota... jeszcze tyle dobrego, że w Rogóżu już kończą, ale skoro remontuje się drogi, to czemu wszystko na raz? Może jeszcze niech remontuja drogę Zielenica-Pieszkowo. Niektóre drogi do małych wiosek od x lat wymagają remontu, a jedyne co się robi, to zaklejenie dziur jakimś lepiszczem tak, aby za miesiąc od nowa się dziur uczyć... cóż poradzić... chyba wybory niedługo...

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5