Osiem kotów i jedenaście piesków na medal

2020-06-19 09:01:56(ost. akt: 2020-07-18 21:08:23)

Autor zdjęcia: archiwa prywatne/redakcja

Psy i koty zadziwiają nas często swoimi zachowaniami. Na przykład tym, że wąchają kwiaty. Tak uwieczniona została Irenka, kotka z Bartoszyc, która jako pierwsza została zgłoszona do plebiscytu Nasz Pupil 2020. W szranki plebiscytu stanęły też inne koty i pieski.
Nasi domowi pupile, nasze psy i koty obdarzają nas bezwarunkową miłością. Ich oczy nie potrafią kłamać. Wyrażają wszelkie możliwe uczucia. Bywają smutne, czasem robią "oczy kota ze Shreka", czasem są rozbawione i wesołe. Ich zachowania potrafią nas zaskoczyć, bo są często "ludzkie". Sami widzieliśmy psy pogrążone w zamyśleniu i spoglądające w rozgwieżdżone niebo lub z anielską cierpliwością znoszące igraszki naszych dzieci.

Znamy koty potrafiące w każdym momencie wyłudzić od człowieka pokarm lub wpuszczenie do mieszkania z pomocą wyrazu mordki, ocieraniem się o nogi, czy specyficznym miauczeniem.

Lubimy obserwować naszych pupili, bo potrafią rozśmieszyć nas do łez gonitwą za własnym ogonem lub kłębkiem wełny, albo jak Kicek z Górowa Iławeckiego beztroskim odpoczynkiem, czy wskakiwaniem do otwartej szuflady jak Frysia z Judyt.

Pieski lubią nasze posłania i udowodniła to Lili z Bartoszyc, ale też czasem się "wygłupiają" jak Frodo z Dąbrowy/

Fot. archiwa prywatne/redakcja
Dlatego szykujcie aparaty i namawiajcie swoje czworonogi do szerokiego uśmiechu lub "chwytajcie" je, gdy was swoim zachowaniem zaskakują. Uwieczniajcie je gdy skaczą, biegają, odpoczywają, śpiewają, miauczą.

Pierwsza w naszym plebiscycie jbyła Irenka. Kotka z Bartoszyc, która postanowiła powąchać kwiaty na parapecie okna. Pewnie ciekawił ją też widok z okna.


andŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5