Minister edukacji narodowej spotkał się z mieszkańcami Bartoszyc

2020-06-16 19:17:33 (ost. akt: 2020-06-16 19:45:41)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski odwiedził we wtorkowe popołudnie 16 czerwca Bartoszyce. Z mieszkańcami spotkał się w domu kultury.
W pierwszej części spotkania minister nie skupił się na swoim resorcie i szeroko pojętym szkolnictwie, tylko zachwalał Andrzeja Dudę jako kandydata na kolejną turę prezydentury. Opowiadał o jego dokonaniach, zachwalał wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość programy, mówiąc jednocześnie o rzucaniu kłód przez opozycję podczas ich wprowadzania. Dodał, że jego partia nie chce rewolucji moralnej i etycznej.

O edukacji było później, głównie za sprawą pytań z sali, choć wcześniej Piontkowski podziękował nauczycielom za szybkie przestawienie się na zdalne nauczanie w czasie pandemii koronawirusa. Jednocześnie ocenił, że nowoczesna technologia nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i że od września być może będzie można wrócić do tradycyjnej szkoły.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas wizyty w Bartoszycach
Fot. Grzegorz Kwakszys
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas wizyty w Bartoszycach
Wśród pytań z sali padło między innymi takie, czy ministerstwo wyciągnie jakieś wnioski na przyszłość ze zdalnego nauczania. Minister odpowiedział, iż pozytywem tej sytuacji są nabyte nowe umiejętności nauczycieli. Nie wykluczył również, że po pandemii jakieś elementy zdalnego nauczania pozostaną, na przykład gdy uczeń pozostaje na dłuższym zwolnieniu. Wówczas nauczyciel mógłby podsyłać w ten sposób tematy lekcji i zagadnienia do opracowania.

Jedna z pracujących w Bartoszycach nauczycielek zapytała Piontkowskiego o to, jak jego ministerstwo postrzega niewypłacanie w mieście pieniędzy nauczycielom za godziny ponadwymiarowe w czasie zdalnego nauczania.

Odpowiedź ministra była jednoznaczna: nie ma powodu, aby takie godziny nie były wypłacane. Obecny na spotkaniu starosta powiatu Zbigniew Nadolny, któremu podlegają szkoły ponadpodstawowe, powiedział, że jako samorząd wezmą to pod uwagę.

Starosta poprosił ministra o rozważenie podniesienia subwencji na ucznia. Z kolei burmistrz Bisztynka Marek Dominiak poprosił o większe dofinansowanie małych, wiejskich szkół.

Na spotkanie przyszli także ci, którzy rządu PiS i obecnego prezydenta nie popierają. Jeden z mieszkańców zapytał, w jaki sposób Andrzej Duda będzie prezydentem wszystkich Polaków, skoro "podpisuje wszystko, co mu PiS podsuwa".

Minister Piontkowski odpowiedział, że poprzedni prezydent, Bronisław Komorowski, również podpisywał ustawy przygotowane przez Platformę Obywatelską. Dodał również, że obecny prezydent "jest współautorem wielu ustaw, które zmieniają Polskę, a kilku ważnych jednak nie podpisał".

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. To są kpiny #2934909 | 5.173.*.* 17 cze 2020 22:30

  To był raczej zlot Leśnych Dziadków ze Starostą jak żywcem wyjętym z bajki o Gumisiach i " skrzypiącom" blondi, ktorej jedynym osiągnięciem jest brak osiągnięć . Tyle i aż tyle.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. emerytka #2934632 | 83.31.*.* 17 cze 2020 13:00

  Panie Starosto Nadolny ,czas juz oderwac sie od koryta osiagnal pan wiek emerytalny tak rzadzic jak pan to kazdy potrafi

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. emerytka #2934595 | 83.31.*.* 17 cze 2020 11:57

   a gdzie byla informacja o takim spotkaniu,chyba Nadolny tylko swoich pisiorow poinformowal

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. długi #2934514 | 82.177.*.* 17 cze 2020 09:34

   He,he,he ale tłumy...tak samo było w Kętrzynie, paru dziadków i to wszystko. Wreszcie ludzie zaczynają przejrzewać na oczy.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  3. To jest dramat!!! #2934510 | 95.49.*.* 17 cze 2020 09:20

   Pytanie Nadolnego jak zwykle z " czapy" . Od podniesienia subwencji jest Sejm a nie Trzecioplanowy Starosta trzymajacy się stolka dzięki ukladowi z czerwonymi. Co w powiatowej oświacie malo problemów, ktore mozna by próbować rozwiązać wykorzystując wizytę Ministra.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5