Powiat bartoszycki jednym z dziewięciu w kraju bez koronawirusa

2020-06-10 13:35:20 (ost. akt: 2020-06-10 13:47:30)

Autor zdjęcia: freepik

Powiat bartoszycki jest jednym z trzech na Warmii i Mazurach oraz dziewięciu w kraju, w którym nie stwierdzono przypadku zachorowania na covid-19.
W naszym województwie przypadków zakażenia nie stwierdzono w trzech powiatach. Obok bartoszyckiego, są to jeszcze lidzbarski oraz gołdapski.

Według danych przygotowanych przez Michała Rogalskiego, w całym kraju natomiast takich powiatów jest dziewięć. Poza tymi z Warmii i Mazur, są to jeszcze powiaty sejneński (podlaskie), bieszczadzki (podkarpackie), międzyrzecki (lubuskie), drawski (zachodniopomorskie), kolski (wielkopolskie) i żuromiński (mazowieckie).

Mamy również najnowsze, ze środy 10 czerwca, dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach.

Hospitalizowana jest jedna osoba z terenu gminy i miasta Sępopol. Z kolei dziewięć osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Są to mieszkańcy gminy Bartoszyce (4 osoby) oraz gminy i miasta Sępopol (5). Nikt nie pozostaje w kwarantannie na mocy decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przypominamy, że dane o liczbie osób w kwarantannie nie obejmują kwarantanny zarządzanej wobec osób powracających z zagranicy.

and, kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5