Rodzice protestowali przeciwko likwidacji kuchni w przedszkolach

2020-05-28 10:18:02(ost. akt: 2020-05-28 10:43:28)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Przed Bartoszyckim Domem Kultury protestowali rodzice przedszkolaków. Nie zgadzają się oni, by w placówkach tych żywienie z kuchni zostało zastąpione cateringiem.
Miejsce protestu nie było wybrane przypadkowo. To właśnie w BDK odbywa się w czwartek 28 maja sesja Rady Miasta Bartoszyce. Na chodniku pod budynkiem, zachowując ok. 2-metrowe odstępy, ustawiło się kilkanaście kobiet. Niektóre z nich trzymały kartki i transparenty z hasłami.

Celem protestu było pokazanie, że rodzice przedszkolaków nie zgadzają się, by od 1 września posiłki gotowane w kuchniach w tych placówkach zostały zastąpione cateringiem. Taką decyzję podjął bowiem burmistrz Bartoszyc.

Do protestujących podchodzili niektórzy zmierzający na sesję radni. Na miejscu pojawiła się też w pewnym momencie policja, która wyjaśniała, że do 6 czerwca wciąż obowiązuje w kraju zakaz zgromadzeń.

Protest potrwał kilkadziesiąt minut. Uczestniczące w nim kobiety nie wykluczały, iż po 6 czerwca zorganizują kolejną, większą już pikietę.

Przypomnijmy, że kuchnie mają być zlikwidowane m.in. z tego względu, by możliwie jak najwięcej pomieszczeń zaadaptować na sale edukacyjne. Jak na naszych łamach mówił burmistrz Piotr Petrykowski, "w tym roku jak na razie nie udało nam się znaleźć miejsca dla prawie 60 dzieci".

Z jego argumentami nie zgadzają się rodzice, którzy uważają, że posiłki przygotowywane na miejscu są zdrowsze i smaczniejsze, uwzględniają wszelkie alergie dzieci i generalnie żywienie w formie cateringu będzie gorszej jakości.

Rodzice działają również w mediach społecznościowych. Na Facebooku powstała grupa Ocalmy Kuchnie w Bartoszycach, przygotowana została również petycja, którą można podpisać online.

kwkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5