Przygotowania do sezonu rajdowego trwają. Testy na dwóch krańcach Polski

2020-05-26 10:22:51 (ost. akt: 2020-05-26 10:39:58)

Autor zdjęcia: Archiwum załogi

Chociaż sezon w sportach motorowych nie ruszył, rajdowcy nie tracą czasu. Bartoszycki pilot Adam Binięda ma za sobą weekend, który stał pod znakiem testów. I to na dwóch krańcach Polski.
Najpierw był wyjazd na południe kraju i testy z nowym zespołem, z którym bartoszyczanin ma jeździć w tym sezonie w rajdach płaskich. Po Konradzie Dudzińskim i Rafale Zabuskim, z którymi Binięda wywalczył tytuły Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w klasie HR 4, w tym roku po tytuł ma prowadzić kolejnego kierowcę — Jacka Michalskiego.

— Naszą rajdową bronią będzie Honda Type-r. Jeździliśmy na bardzo wymagającym oesie Rajdu Dolnośląskiego i zarówno ja, jak i kierowca jesteśmy zadowoleni z testów — powiedział Adam Binięda.

Dzień później nasz pilot był już na Mazurach, gdzie odbywał sesję treningową z zespołem Hołowczyc Racing. Tam czekała na niego Dacia Duster i kilka odcinków rajdów terenowych.

Przygotowania do startów trwają, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy sezon się rozpocznie.

— Rajdy są odwoływane lub przekładane na późniejsze terminy. Jednak jeśli obecna sytuacja jeszcze się przeciąganie, to po prostu następne rundy będą już tylko odwoływane, bo na jesieni już brakuje terminów. Wychodzą starty praktycznie co tydzień — mówi Adam Binięda.

Pierwsze daty zaczynają się jednak pojawiać.

— Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zaczynają się od Rajdu Rzeszowskiego na początku sierpnia, a przynajmniej jest taki zamiar. Pod koniec lipca wystartować mają już Mistrzostwa Polski w Rajdach Terenowych. I tych terminów się trzymamy — mówi bartoszycki pilot.

— Lada moment ruszają sezony u naszych sąsiadów: w lipcu na Litwie, a już w czerwcu w Czechach. I właśnie tam planujemy pierwszy start na początek. Chcemy wystartować na początku lipca w Rajdzie Bohemia. Mamy więc nadzieję, że i u nas sytuacja się uspokoi i pozwoli rozegrać sezon.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (26 maja) wydaniu m.in.


Wodomierz policzy opłatę za śmieci
Jeśli radni się zgodzą, to Olsztyn czeka rewolucja w naliczaniu opłat za śmieci, za które będziemy płacić w zależności od zużytej wody. Robi tak coraz więcej samorządów, bo ludzie migają się od płacenia za wywóz odpadów.

Joanna Murzyn z mężem Damianem oraz dziećmi: Luizą i Beniaminem Koniec beki z mamuś na Facebooku
Za sprawą społecznych animozji, internetowe matki mają wizerunek roszczeniowych i żyjących z zasiłków. Internauci robią więc sobie z nich „bekę”, czyli żarty. Słusznie? Pytamy o to Joannę Murzyn, założycielkę facebookowej grupy „Pozytywne Mamuśki Olsztyn”.

Bogumiła z ŁataczówPo kądzieli historia pisana
Dzień Matki, święto matki każdego z pokoleń, które dawniej żyło. Tak przynajmniej jest w moim domu, w którym rodzinną historię matek dokumentują zdjęcia i wspomnienia. To okazja do wspomnienia i babci, i prababci, i praprababci.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5