Nietypowy koncert z okazji Dnia Matki

2020-05-25 09:04:51(ost. akt: 2020-05-25 09:14:26)

Autor zdjęcia: www.sxc.hu

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy święto naszych mam. Właśnie z tej z okazji uczestniczki Koła Muzycznego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy zorganizowały nietypowy, bo Facebookowy koncert, zapraszając na niego wszystkie mamy.
Dzień Matki w Polsce obchodzimy co roku 26 maja. Tego dnia dziękujemy mamom za trud włożony w nasze wychowanie, okazujemy im miłość i szacunek, wręczając takie upominki jak laurki, kwiaty, czekoladki, kosmetyki i inne drobiazgi.

Brakuje słów, aby podziękować za matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, a tak bardzo chcielibyśmy wyrazić wdzięczność właśnie Tobie, Mamo.

Kochana Mamo!
Myślą w przyszłość wybiegam i zaczynam marzyć,
że zastąpię cię w pracy, gdy tylko dorosnę.
Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenie,
za twą miłość matczyną, nigdy nie zachwianą,
mogę tylko Twą szyję otoczyć ramieniem
i szepnąć do ucha: dziękuję Ci mamo!
Kocham Cię, Mamo!

Takimi słowami przywitali wszystkie mamy uczestnicy Koła Muzycznego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy, którzy wzorem swoich muzycznych idoli postanowili zorganizować koncert — z okazji Dnia Matki — na internetowej stronie swojego koła (Facebook).

Dziękując za troskę, pomoc i zaangażowanie wszystkim matkom, które wspierają swoje dzieci zawsze, a zwłaszcza teraz, w dobie koronawirusa, nagrali filmiki z piosenkami im dedykowanymi. Pomysłodawczynią koncertu była Iwona Kasjaniuk, nauczycielka muzyki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: naszsport

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5