Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podał daty planowanego rozpoczęcia nowego sezonu

2020-05-19 16:05:34(ost. akt: 2020-05-19 16:25:49)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na stronie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się informacja dotycząca ewentualnego rozpoczęcia nowego sezonu w naszym województwie.
Klasa okręgowa, w której występują trzy drużyny z powiatu bartoszyckiego, miałaby rozpocząć nowy rozgrywki 1 sierpnia. W tym samym czasie planowany jest również start rundy jesiennej w A klasie (kolejne trzy "nasze" kluby). Ewentualny początek nowego sezonu w B klasie (w ostatnim mieliśmy jeden zespół) to 15 sierpnia.

Rozgrywki młodzieżowe i dziecięce miałyby zostać wznowione, w zależności od kategorii wiekowej i poziomu ligi, od 15 sierpnia do 5 września. WMZPN zaznaczył jednocześnie, że wszystkie proponowane daty startu rozgrywek zostaną zachowane, jeśli "sytuacja epidemiczna oraz przepisy prawa związkowego i powszechnego pozwolą na ich rozpoczęcie w ww. terminach".

Piłkarski związek podał również, że "wszystkie kluby z terenu województwa warmińsko-mazurskiego zostają zwolnione z opłat z tytułu transferów czasowych zawodników dokonanych w zimowym oknie transferowym na okres do 30 czerwca 2020 roku". Pełny komunikat WMZPN można przeczytać tutaj.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu związek zdecydował o zakończeniu piłkarskiego sezonu 2019/2020. Działacze zdecydowali, że żadna z drużyn nie spadnie do niższych lig, ale zachowane zostaną awanse do wyższych rozgrywek.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (19 maja) wydaniu m.in.


Wiesław ŁubińskiGazem pieprzowym w przedsiębiorcę
Podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie policja użyła wobec nich siły i gazu łzawiącego. Zdaniem policji to była reakcja na agresję ze strony części protestujących. Według samych przedsiębiorców nie było do tego podstaw.

Pogotowie nie jest szkołą!
Decyzja wojewody o wstrzymaniu uchwały o likwidacji Pogotowia Socjalnego budzi moje wątpliwości – komentował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. I zapowiada, że ta sprawa może trafić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tomasz Branicki - prezes ZNP Koronalojalki
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaalarmował na Facebooku o tzw. koronalojalkach. Do podpisu mieli je dostać wychowawcy w przedszkolu w Warszawie, ale okazało się, że nie tylko tam. Sprawdziliśmy, jak jest na Warmii i Mazurach.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. As #2923092 | 91.15.*.* 19 maj 2020 18:30

    Proponuję przebadać futbolówkę to pewnie i tam jak w bananie będzie wirus!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. ZAMIAST #2923070 | 31.0.*.* 19 maj 2020 17:59

    boisk powinny powstać osiedla dla ludzi . A na każdym osiedlu pub i dom publiczny.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5