Co z dotacjami dla klubów sportowych z miejskiej kasy? Burmistrz Bartoszyc odpowiada

2020-05-15 16:43:10 (ost. akt: 2020-05-15 16:51:43)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kluby sportowe powoli mogą wracać di treningów. Osoby nimi kierujące zadają sobie jednak pytanie, co będzie z miejskimi dotacjami, które stowarzyszenia miały otrzymać. Zapytaliśmy o to burmistrza Bartoszyc.
W lutym i w marcu Miasto Bartoszyce ogłosiło wyniki konkursów na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Taka procedura powtarza się co roku.

Tym razem jednak wypłatę przyznanych pieniędzy powstrzymała pandemia koronawirusa. Z kolejnymi tygodniami obostrzeń zaczęły mnożyć się pytania: co będzie z dotacjami? Czy zostaną wypłacone? A jeśli tak, to czy będą pomniejszone?

Zapytaliśmy o to burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego.

— Dotacje będą wypłacane, jednakże trzeba będzie poprawić harmonogramy. Wiadomo, że dotacje nie będą w tych wysokościach, jakie zostały wskazane w konkursie. Większość klubów nie zrealizuje w stu procentach swoich założeń. Musimy przeanalizować wkład własny, możliwość kontynuacji lub tworzenia nowych działań — powiedział Piotr Petrykowski.

Burmistrz dodał, że pieniądze dla klubów sportowych "czekają".

— One są zabukowane, nie przeznaczyliśmy ich na żadne inne cele. Chcemy, aby sport w naszym mieście działał, aby stowarzyszenia nadal wykonywały te wspaniałe zadania, które do tej pory wykonywały — powiedział Petrykowski. — Zagrożona może być natomiast jedna sprawa, czyli wypoczynek letni. Do końca jeszcze nie wiadomo, na co warunki pozwolą — dodał burmistrz Bartoszyc.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (15 maja) wydaniu m.in.

Rafał SzczepańskiNikt nie odwołał wakacji
Jesteśmy regionem turystycznym, a przynajmniej takie mamy aspiracje i ambicje. Dlatego trzeba wyciągnąć lekcję z pandemii. I może zabrzmi to okrutnie, ale musimy poszukać swojej szansy w tym, co zgotowała nam pandemia koronawirusa.

Wirus u dentystów podwyższa ceny
Koronawirus drenuje kieszenie Polaków. Teraz doszły podwyżki wizyt u stomatologów, którzy naliczają opłatę za „ochronę przed koronawirusem”. W Olsztynie nie jest jeszcze najgorzej, ale też są dopłaty za środki ochronne.

szpital wbiskupcuNowy tomograf dla szpitala w Biskupcu
Dzięki środkom unijnym będącym w gestii marszałka województwa oraz wsparciu sponsorów już niedługo Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu może wzbogacić się o nowy, nowoczesny tomograf komputerowy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomasz Zaremba #2925215 | 94.254.*.* 25 maj 2020 13:11

  Jak wynika z analizy rozstrzygnięcia konkursów każdemy klubowi sportowemu przyznano mniejsze środki niż wnioskowane. Więc może lepszym rozwiązaniem będzie wypłacenie tego co przyznane i kluby być może zrealizują więcej zaplanowanych działań. Oczywiście zaległej ligi nie rozegrają i tego się nie cofnie, ale w sportach indywidualnych całą rywalizację przeniesiono na jesień więc w wydatkach i potrzebach niewiele się zmienia. Po co jeszcze zabierać i tak już obcięte i w większości niewielkie dotacje?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. daniel #2921763 | 78.133.*.* 17 maj 2020 01:44

   wypoczynek, obozy, kolonie odbędą się, co do klubów zapewne działalność w lipcu i sierpniu będzie bardziej aktywna i dobrze niech trenerzy, wychowawcy pod nadzorem się zaopiekują dziećmi jak mają się wałęsać po mieście. W innych miastach kluby dotacje otrzymały bez zmian, tylko jak ktoś nie ma na udział własny, bądź nie jest w stanie zrealizować programu powinien na piśmie powiadomić p.Burmistrza o sytuacji i tyle, ..

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5