Od 18 maja uruchomione będą w Bartoszycach kolejne obiekty sportowo-rekreacyjne

2020-05-15 11:24:59 (ost. akt: 2020-05-15 11:33:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiedział ponowne uruchomienie od 18 maja kolejnych obiektów w mieście.
Od poniedziałku 18 maja otwarty ponownie zostanie skatepark przy ul. Korczaka. Limit osób, które jednocześnie będą mogły z niego korzystać wynosi 14. Niestety, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw nadal będą zamknięte.

Jak informuje BOSiR, od 18 maja zwiększony zostaje limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych. Na stadionie miejskim przy ul. Sportowej oraz na otwartych Orlikach może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów).

Ośrodek sportu wprowadza również dla klubów piłkarskich możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa.

Jeśli trenujący wydzielą 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (15 maja) wydaniu m.in.

Rafał SzczepańskiNikt nie odwołał wakacji
Jesteśmy regionem turystycznym, a przynajmniej takie mamy aspiracje i ambicje. Dlatego trzeba wyciągnąć lekcję z pandemii. I może zabrzmi to okrutnie, ale musimy poszukać swojej szansy w tym, co zgotowała nam pandemia koronawirusa.

Wirus u dentystów podwyższa ceny
Koronawirus drenuje kieszenie Polaków. Teraz doszły podwyżki wizyt u stomatologów, którzy naliczają opłatę za „ochronę przed koronawirusem”. W Olsztynie nie jest jeszcze najgorzej, ale też są dopłaty za środki ochronne.

szpital  wbiskupcuNowy tomograf dla szpitala w Biskupcu
Dzięki środkom unijnym będącym w gestii marszałka województwa oraz wsparciu sponsorów już niedługo Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu może wzbogacić się o nowy, nowoczesny tomograf komputerowy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jan #2920911 | 213.5.*.* 15 maj 2020 12:42

    super !!! tak naprawdę to nie powinni zamykać, ale...., w zdrowym ciele , zdrowy duch, a od 18 maja sale gimnastyczne, hale sportowe. Natomiast od 1 czerwca siłownie, salki fitness, baseny itd. pozdrawiam stęsknionych sportu....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5