Młodzież z projektu "Po prostu TY" podsumowała swoje działania

2020-04-25 14:02:15(ost. akt: 2020-04-25 14:16:56)

Autor zdjęcia: Kadr z filmu

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach realizujących projekt społeczny "Po prostu TY" podsumowała swoje działania. Zrobiła to w formie filmu.
Uczniowie postanowili zmierzyć się z trudnym, ale jakże aktualnym problemem niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży. Zaplanowali działania, pozyskali do swojego projektu szereg partnerów i ruszyli.

W ramach projektu zorganizowali m.in. happening w galerii Inbag w Bartoszycach, kilkukrotnie spotykali się z dziećmi i młodzieżą, a także z ich rodzicami. Informowali o problemie, podpowiadali rozwiązania, wskazywali, gdzie szukać pomocy.

O przeprowadzonych działaniach informowali za pomocą mediów społecznościowych. Opowiadali też o nich na naszych łamach.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie projektu, prowadzonego w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Wszystkie swoje działania uczniowie streścili w trzyminutowym filmie, który zamieścili na YouTubie. Jak podkreślili, we wszystkich zorganizowanych przez nich akcjach udział wzięło ponad pół tysiąca osób.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5