Ze sportowego archiwum (2008): Puchar Polski strongman w Bartoszycach

2020-04-17 14:14:05(ost. akt: 2020-04-17 14:31:58)
Czerwiec 2008: Puchar Polski strongman w Bartoszycach. Na zdjęciu zwycięzca zawodów Krzysztof Radzikowski

Czerwiec 2008: Puchar Polski strongman w Bartoszycach. Na zdjęciu zwycięzca zawodów Krzysztof Radzikowski

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Był czas, w którym najsilniejsi ludzie w Polsce (i nie tylko) kilka razy odwiedzili Bartoszyce. W pierwszym dniu czerwca 2008 roku w mieście odbyły się zawody Pucharu Polski strongman.
Były to pierwsze z pięciu zawodów PP w tamtym roku. Kolejne przeprowadzono później w Świdwinie, Trzebiatowie, Sosnowcu i Kołobrzegu. Wydarzenie w Bartoszycach obyło się w słoneczną niedzielę, ostatniego dnia obchodów dni miasta.

Cały cykl Pucharu Polski wygrał wtedy Mariusz Pudzianowski. W Bartoszycach również można było go zobaczyć, ale w innej niż zazwyczaj roli. Z powodu kontuzji nie startował w zawodach, więc jego rola ograniczyła się do omawiania poszczególnych konkurencji i rozdawania autografów.

Jedna z konkurencji, wyciskanie belki stojąc, odbyła się na placu Konstytucji 3 Maja. Miejsce jej przeprowadzenia zostało otoczone mieszkańcami, którzy z bliska chcieli przyjrzeć się rywalizacji. Całe zawody nagrywała stacja TVN i kilka tygodni później można było je zobaczyć na ekranach telewizorów.

Po konkurencji na "Kwadracie" strongmani przenieśli się na stadion miejski. Tam odbyła się dalsza część rywalizacji, a trybuny wypełniły się niemal do ostatniego miejsca.

Zawody w Bartoszycach wygrał Krzysztof Radzikowski. Drugie miejsce zajął Sławomir Toczek, a trzecie ex aequo Wojciech Jastrząb oraz Grzegorz Szymański.

kwkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Łuki #2908054 | 5.173.*.* 17 kwi 2020 23:04

    Mam te zawody na kompie. Z ciekawości jutro sobie obejrzę

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5