Jest nowy raport Sanepidu dotyczący powiatu bartoszyckiego [AKTUALIZACJA]

2020-04-17 13:18:18 (ost. akt: 2020-04-17 18:50:11)

Autor zdjęcia: freepik

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach przedstawiła najnowszy raport dotyczący powiatu bartoszyckiego.
W porównaniu z dniem poprzednim, liczba osób objętych kwarantanną na podstawie decyzji Sanepidu oraz objętych nadzorem epidemiologicznym pozostaje bez zmian.

Przypominamy jednocześnie, że poniższe dane, o czym informuje dopisek na dole tabelki, nie obejmują osób będących w kwarantannie po powrocie z zagranicy.


Aktualizacja, g. 18.50
Z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach otrzymaliśmy dane dotyczące całkowitej liczby osób będących w kwarantannie, czyli także tych, które wróciły z zagranicy.

I tak:

• od początku wprowadzenia kwarantanny objętych nią zostały 543 osoby,

• wg stanu na 17 kwietnia, w kwarantannach (decyzją Sanepidu oraz po powrocie z zagranicy) pozostają łącznie 152 osoby.
kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5