Sprawdź dane epidemiologiczne w powiecie z wtorku 14 kwietnia [AKTUALIZACJA]

2020-04-14 12:11:25 (ost. akt: 2020-04-14 13:32:32)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach przedstawiła najnowszy raport dotyczący powiatu bartoszyckiego.
W porównaniu z wielkanocnym poniedziałkiem, zmniejszyła się liczba osób pozostających w kwarantannie domowej po decyzji Sanepidu.

Nieznacznie wzrosła za to liczba osób będących w nadzorze epidemiologicznym.

Przypominamy jednocześnie, że poniższe dane, o czym informuje dopisek na dole tabelki, nie obejmują osób będących w kwarantannie po powrocie z zagranicy.

Aktualizacja, g. 13.29
Z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach otrzymaliśmy dane dotyczące całkowitej liczby osób będących w kwarantannie, czyli także tych, które wróciły z zagranicy.

I tak:

• od początku wprowadzenia kwarantanny objętych nią zostało 500 osób,

• wg stanu na 14 kwietnia, w kwarantannach (decyzją Sanepidu oraz po powrocie z zagranicy) pozostają łącznie 152 osoby.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (14 kwietnia) wydaniu m.in.

Dwa powiaty w dezynfekcji
W powiatach bartoszyckim czy węgorzewskim mieszkańcy czują się w miarę bezpiecznie. Inaczej jest w Iławie czy Nowym Mieście. Prawie połowa zakażonych pochodzi z tych dwóch powiatów. Niepokojąco w ciągu kilku ostatnich dni wzrosła liczba zachorowań w powiecie iławskim.

W dawnej Warmii ruszyła produkcja
To, o czym mówiło się już na początku roku stało się faktem. Kętrzyńska Warmia, wprawdzie pod nowym szyldem, ale znów działa. Powstała nowa firma, która wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela. Teraz szyje m.in. kombinezony i maseczki.


Tarcza bis. Czy to pomoże gospodarce?
Rząd przedstawił tarczę antykryzysową dla firm. To 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy na uratowanie polskich firm i miejsc pracy? Trudno powiedzieć. Ta propozycja przywróciła jednak przedsiębiorcom nieco wiary w państwo.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5