Defibrylator AED trafił do Kinkajm. Inne sołectwa otrzymały namioty

2020-04-09 13:17:31 (ost. akt: 2020-04-09 13:31:06)

Autor zdjęcia: Gmina Bartoszyce

Do sołectwa Kinkajmy (gm. Bartoszyce) trafił defibrylator AED. Z kolei cztery inne sołectwa otrzymały nowe namioty do celów integracyjnych.
Do sołectwa Kinkajmy trafił defibrylator AED.

– Cieszę się, że to mieszkańcy zadecydowali podczas zebrania sołeckiego o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na ten ratujący życie sprzęt – mówi Andrzej Dycha, wójt gminy Bartoszyce. – Dzięki współpracy z księdzem proboszczem Dariuszem Sobierajem, defibrylator zostanie umieszczony na kaplicy Św. Bartłomieja w Kinkajmach.

– Urządzenie zamontowane będzie na zewnątrz w kapsule, którą sfinansowało nam Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Po zakończeniu pandemii planujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem „mali Wielcy ratownicy” przeszkolić chętnych z obsługi defibrylatora oraz udzielania pierwszej pomocy. Zakup defibrylatora przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko przy drodze wojewódzkiej , która przebiega przez naszą miejscowość. Bezpiecznie będą się mogli również czuć przyszli użytkownicy plaży gminnej przy jeziorze Kinkajmskim – mówi sołtys Ireneusz Rogowski.

Na terenie gminy zrealizowano także inne zadania z funduszu sołeckiego. O nowe namioty do celów integracyjnych wzbogaciły się sołectwa: Skitno, Szylina Wielka, Sokolica oraz Gromki.

źródło: Gmina Bartoszyce


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5