Jak pandemia wpływa na naszą lokalną gospodarkę? Przeczytaj w jutrzejszym "Gońcu Bartoszyckim"

2020-04-02 12:06:00 (ost. akt: 2020-04-02 12:27:30)
Bartoszyce, widok z lotu ptaka

Bartoszyce, widok z lotu ptaka

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Co będzie z naszą lokalną gospodarką? Czego w związku z koronawirusem obawiają się przedsiębiorcy? Czy samorządowcy planują wprowadzenie lokalnych tarcz antykryzysowych?
Zebraliśmy dla was kilkanaście wypowiedzi. O ewentualne plany stworzenia lokalnych tarcz antykryzysowych zapytaliśmy burmistrzów i wójtów.

Z kolei dyrektorów i przedsiębiorców zapytaliśmy, jak ich firmy i zakłady radzą sobie w obliczu pandemii. Czy planują wstrzymanie produkcji? Czy może już to zrobili? Czy szykują się zwolnienia pracowników?

Nie do wszystkich firm mogliśmy dotrzeć. Nie wszystkie odpowiedziały na nasze pytania. W jutrzejszym "Gońcu Bartoszyckim" znajdziecie wypowiedzi, które udało nam się zebrać.

Pamiętając, by bez potrzeby nie wychodzić z domów, polecamy e-wydanie naszego tygodnika.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5