Zgłoszenia obywateli pozwoliły wyeliminować z ruchu dwóch niebezpiecznych kierujących

2020-04-01 10:35:23 (ost. akt: 2020-04-01 10:38:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Pijany 53 – letni mężczyzna kierował samochodem w miejscowości Połęcze. 19 – latek bez prawa jazdy poruszał się samochodem w Osice. Obydwaj zostali zatrzymani dzięki właściwej reakcji świadków.
Coraz częściej postronni obserwatorzy nie pozostają obojętni na nieodpowiedzialne zachowania osób kierujących pojazdami.

Dzięki zgłoszeniom świadków 28 marca 2020 r. po godz. 23:30 na drodze krajowej nr 51 w Połęczu koło Bartoszyc policjanci zatrzymali 53 – letniego mieszkańca gm. Bartoszyce, który kierował pojazdem mając prawie 2,5 ‰ alkoholu we krwi. Uwagę osoby zgłaszającej zwrócił niebezpieczny sposób jazdy kierującego fiatem.

W niedzielę 29 marca 2020 r. w Osiece policjanci z Bartoszyc otrzymali informację o agresywnym stylu jazdy kierującego poruszającego się w okolicach tej miejscowości. Niedługo potem patrol policji zatrzymał 19 – letniego mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy i pojazd nietrzeźwego 53 – latka, który poniesie odpowiedzialność za przestępstwo przed sądem. 19 – latek natomiast został ukarany 500 – złotowym mandatem karnym.

podkom. Łukasz Grabczak
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (1 kwietnia) wydaniu m.in.

Trzymaj dystans i zostań w domu
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii. Od dziś obowiązują ograniczenia liczby osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów, ograniczenia w poruszaniu, zostają zamknięte parki, a w pracy trzeba będzie trzymać dystans.

Termy Warmińskie Z tarczą czy na tarczy?
O ile kolejne restrykcje, które wprowadza rząd w związku z pandemią, mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, tak tarcza antykryzysowa nie ochroni firm i ludzi. To opinia wielu przedsiębiorców, którym widmo bankructwa zagląda w oczy.

Przeżył sto lat i z uśmiechem czeka na kolejne urodziny
Gdy pan Józef Januszkiewicz przyszedł na świat, było po I wojnie światowej. Ludzie żyli jeszcze w strachu i biedzie. Kiedy wchodził w dorosłe życie, wybuchła druga wojna. Jego długie życie miało blaski i cienie. Tak w skrócie wygląda historia stulatka z Jedwabna.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #2897804 | 5.173.*.* 1 kwi 2020 12:10

    Bartoszyce to stan umysłu! wylęgarnia itd. Itd.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5