Brygada wstrzymuje nabór, informacja dla wracających z zagranicy [AKTUALIZACJA]

2020-03-16 13:03:50 (ost. akt: 2020-03-16 13:40:16)
Bartoszyce, ulica Kętrzyńska, poniedziałkowe popołudnie (g. 13)

Bartoszyce, ulica Kętrzyńska, poniedziałkowe popołudnie (g. 13)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na ulicach Bartoszyc wciąż można zobaczyć mieszkańców, ale jest ich zdecydowanie mniej niż zwykle. Dużo mniej osób odwiedziło też w niedzielę kościoły.
W kościele pw. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w niedziele odbywa się sześć mszy. Wczoraj na wszystkich było łącznie 146 osób. — Wiernych było zdecydowanie mniej niż zazwyczaj — powiedział ks. Artur Oględzki, proboszcz parafii i dziekan dekanatu bartoszyckiego.

Wierni mogli modlić się oglądając np. transmisję mszy o g. 10 w telewizji kablowej Bart-Sat, ale też na Facebooku i kanale Youtube parafii. — Transmitujemy również Gorzkie Żale oraz wieczorną modlitwę różańcową. Tej drugiej nie ma w kościele, tylko poprzez internet łączymy się z wiernymi. Transmisja odbywa się codziennie o godzinie 20.30 z kaplicy w domu parafialnym — powiedział ks. Oględzki.

W najbliższą niedzielę wierni również mogą liczyć na transmisję mszy rodzinnej, która rozpoczyna się o g. 11.30.

Starosta powiatu Jan Zbigniew Nadolny poinformował o przygotowaniu lokum dla osób, które wracają z zagranicy, a nie mają gdzie spędzić obowiązkowej kwarantanny.

— Mamy przygotowane takie miejsce dla 60 osób. Wyżywienie też jest w takiej sytuacji zabezpieczone przez odpowiedni miejscu zamieszkania ośrodek pomocy społecznej. Na razie jednak nikogo w tym lokum nie ma — powiedział Jan Zbigniew Nadolny.

— Osoby, które wracają z zagranicy, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie w domu. Policja ma wtedy prawo kontrolować, czy mieszkaniec przestrzega zaleceń, a w razie czego nakładać grzywny do pięciu tysięcy złotych — dodał starosta powiatu.

20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana wstrzymała do odwołania kwalifikację do zawodowej służby wojskowej w brygadzie. Jeszcze w poprzednim tygodniu pracę zakończyła też Powiatowa Komisja Lekarska w Bartoszycach.

Sklepy, w których sprzedawana jest żywność zmieniła godziny otwarcia. Jedna z drogerii informuje, że produkty typu mydło, papier toaletowy czy inne środki higieny sprzedawane są w liczbie trzech sztuk na osobę.

W niektórych punktach (np. w piekarniach i aptekach) na drzwiach wejściowych pojawiły się informacje, że w środku może przebywać tylko kilka osób. Stąd czasem niewielkie kolejki stojące na zewnątrz. Niektóre sklepy proszą swoich klientów o dezynfekcję rąk po wejściu.

Straż Miejska w Bartoszycach patrolując ulice zwraca uwagę na Orliki i inne miejsca, w których mogłaby gromadzić się młodzież. — Nie zanotowaliśmy na razie przypadków, by młodzież grupowała się na Orlikach lub przy galeriach — powiedział Jerzy Szostak, komendant Straży Miejskiej w Bartoszycach.

Aktualizacja, g. 13.39
Od środy 18 marca do odwołania interesanci nie będą przyjmowani w Urzędzie Gminy Bartoszyce.


kwk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rad.mir #2887995 | 37.30.*.* 16 mar 2020 20:50

  Te sześćdziesiąt miejsc to trochę mało dla przemytników z Bartoszyc i okolic ...Myślę ,że miasto przynajmniej zapewni im darmowe posiłki raz dziennie .W końcu mieli duży wkład w rozwój powiatu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. #2887890 | 213.5.*.* 16 mar 2020 16:52

   mnie dziwi jak niektórzy pokochali swój kraj...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Aaa #2887889 | 5.173.*.* 16 mar 2020 16:51

    Ale po sklepach to tłumy chodzą. Ludzie czy wy choć trochę myślicie co wy robicie?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ja #2887819 | 31.0.*.* 16 mar 2020 15:06

     Zastanawia mnie jedno po co jest ta kwarantanna skoro osoby wracające z zagranicy chodzą se po mieście i nikt tego nie sprawdza czy one odbywają tą przymusową kwarantannę. Moim zdaniem takie osoby powinny być obowiązkowo poddane i odizolowane od inny ludzi.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5