Sukces uczennic bartoszyckiej "odzieżówki" w etapie wojewódzkim olimpiady

2020-03-09 11:05:14 (ost. akt: 2020-03-09 11:12:31)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz, zajęły trzecie miejsce w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej i tym samym uzyskały tytuł laureata olimpiady.
Finał wojewódzki olimpiady odbył się 6 marca 2020 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczestniczyli w nim reprezentanci 20 szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa.

Etap ten składał się z dwóch części. W pierwszej (pisemnej) uczniowie rozwiązywali test obejmujący 50 pytań, po którym do drugiego etapu (teoretyczno-praktycznego) przechodziło tylko 5 najlepszych zespołów.

W etapie tym finaliści odpowiadali na pytania przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach przygotowanych przez przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego PCK.

Organizatorem olimpiady był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki — szef Obrony Cywilnej na terenie województwa, który ufundował nagrody dla najlepszych zespołów.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Uczennice przygotowywał Jarosław Puszko.

Serdecznie dziękujemy wicestaroście bartoszyckiemu Władysławowi Bogdanowiczowi za zorganizowanie transportu do Olsztyna. Dziękujemy również Paulinie Dwinów za cenne wskazówki z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kierowcy, panu Wojtkowi, za bezpieczną podróż i kibicowanie.

ZSP2Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5