Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i nie zgadniecie kim jeszcze

2020-03-03 09:07:46 (ost. akt: 2020-03-03 09:12:24)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Wojciechy

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Wojciechach przedstawili w bardzo ciekawy sposób współczesną wersję "Legendy o Smoku Wawelskim".
W poniedziałek 2 marca uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Wojciechach zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przezabawnym przedstawieniu pt. „Bajka o smoku, królu, królewnie i rycerzu, i… nie zgadniecie, o kim jeszcze”, na które zaproszone zostały przedszkolaki oraz koledzy i koleżanki z klas I-III. Wśród zaproszonych gości byli również dyrektor Krzysztof Osowski i Teresa Bryła.

Dawno, dawno temu, kiedy Krakowem rządził dobry król Krak, w smoczej jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy stwór — smok. Nie wiadomo skąd przybył, ale dał się wszystkim we znaki, siejąc wokół grozę i zniszczenie. Taką wersję legendy znamy wszyscy...

Uczniowie klasy drugiej przedstawili w bardzo ciekawy sposób współczesną wersję "Legendy o Smoku Wawelskim". Smok z ich przedstawienia jest zupełnie inny — nie zieje ogniem i nie niszczy wszystkiego wokół siebie. Wprost przeciwnie, jest łagodnym i miłym smokiem, który z upodobaniem gra w szachy z królem, jada z nim śniadanie. Czasami gra w piłkę i czyta książki. Zakochuje się wzajemnością w pięknej smoczycy i zostaje szczęśliwym małżonkiem.

Taka wersja legendy bardzo się wszystkim spodobała, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Na uwagę zasługuje zarówno gra małych aktorów, jak i piękna scenografia przedstawienia, która zrobiła na wszystkich obecnych ogromne wrażenie. Nie zabrakło więc bisów i oczywiście gromkich braw.

Urszula Rynkiewicz


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5