Uczniowie nękali młodszych kolegów. Jeden groził nożem

2020-02-22 09:10:00(ost. akt: 2020-02-22 09:14:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dwaj szóstoklasiści z bartoszyckiej szkoły nr 7 mieli grozić młodszym kolegom wykorzystując do tego nóż. Sprawa już trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich w Bartoszycach.
Pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach powiadomił policję o nękaniu uczniów trzeciej klasy przez uczniów klasy szóstej. Pokrzywdzonych jest dwóch uczniów klasy trzeciej a agresorami mieli być dwaj uczniowie klasy szóstej.

Do szczególnie groźnych sytuacji miało dojść w dwóch kolejnych dniach 10 i 11 lutego. Jednego dnia trzecioklasiści obronił się przed agresywnym zachowaniem a kolejnego jeden z szóstoklasistów groził młodszym kolegom nożem.

Uczniowie klasy trzeciej poinformowali o tym pedagogów, a ci policję i rodziców uczniów.

- Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy został przekazany do sądu rodzinnego i nieletnich, który będzie podejmował dalsze decyzje - mówi oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Bartoszycach mł. asp. Marta Kabelis.

Policjantka nie ujawnia szczegółów i okoliczności zdarzeń, bo sprawa nadal jest badana. Przyznała, że postępowanie dotyczy między innymi gróźb z wykorzystaniem noża, do których miało dojść 11 lutego.

Andrzej Grabowski


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OM #2878367 | 91.196.*.* 1 mar 2020 19:39

  Te głosy o słabości szkoły są beznadziejne i spychające nieróbstwo rodziców na instytucje. należy pamiętać , że w sytuacji kiedy Brajanki i Pamele są bezstresowo wychowywane to efekt jest oczywisty. Szkoła przestała mieć realny wpływ na ucznia i jego zachowanie około 1993 roku kiedy to Nauczyciel przywracający ład i porządek zaczął być postrzegany medialnie i społecznie jako ZŁY.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Yhy #2875754 | 83.9.*.* 25 lut 2020 19:17

  ~Anonim - RODO obowiązuje!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Anonim #2875544 | 88.220.*.* 25 lut 2020 13:54

  Czemu każdy wyraża opinię o sprawie anonimowo? Odważni... ale się nie podpisują .. Kim są tacy ludzie ?... Po co zabierają głos ..szukają sensacji nie prawdy ?? Sami są nieskazitelni ...?? W reakcji na prostackie nagłówki artykułów ?? To samo za siebie mówi.....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. janek #2874948 | 31.60.*.* 24 lut 2020 17:38

   zabawkę to ty sobie kupiłaś w sex szopie.dosc tego za dużo zamiataja spraw pod dywan popieram rodziców za odważny krok nóż był prawdziwy gdyby nie szybka reakcja rodziców doszłoby do tragedii wówczas co byś napisała?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. obywatelka Bartoszyc #2874907 | 83.28.*.* 24 lut 2020 16:11

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Znam tych chłopców i tych niby pokrzywdzonych jak i niby oprawców. Co mnie jednak głęboko zastanawia dlaczego pedagog jak i dyrekcja szkoły nie wezwali uczniów i rodziców z każdej strony i nie wyjaśnili najpierw całej sprawy w szkole, Ale najbardziej mnie nurtuje pytanie dlaczego nikt nie zapytał chłopców co było powodem takiego zachowania. Wiem z doświadczenia i znajomości młodszych dzieci że ci nieźle obrzucają nawet i starsze dzieci strasznymi wyzwiskami i to jest wporządku? . Nikt nawet nie wspomniał że to była TYLKO ZABAWKA a NIE PRAWDZIWY NÓŻ . Jak rodzic kupuje dziecku czy karabin ,nóz czy inne zabawki militarne nikt nie robi z tego sensacji.Rozumiem że w szkole nie wypada nawet się bawić takimi rzeczami choćby i zabawką ale na litość boską uważam że ta sprawa jest strasznie rozbuchana bo jeden z ojców dzieci jest byłym policjantem i chce się pokazać! Uważam że zabrakło tu przede wszystkim dialogu .

    Pokaż wszystkie komentarze (20)
    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5