Żołnierze 20 BBZ ćwiczyli w garnizonie w Morągu [ZDJĘCIA]

2020-02-13 12:33:02 (ost. akt: 2020-02-13 13:02:14)

Autor zdjęcia: 20 Brygada Zmechanizowana

11 i 12 lutego odbyły się zajęcia zintegrowane 16 batalionu zmechanizowanego w morąskim garnizonie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pomimo kapryśnej aury, żołnierze dali z siebie wszystko, a szkolenie odbyło się na najwyższym poziomie. Potwierdziły to uzyskane wyniki.
Od wczesnych godzin porannych na terenie garnizonu było widać ogromne poruszenie. Żołnierze 16 batalionu zmechanizowanego byli już w pełnej gotowości do działania kiedy przyjechał dowódca gen. bryg. Jacek Ostrowski.

Pojazdy wojskowe oraz cały stan osobowy przemieściły się w nakazany rejon, gdzie najważniejszą rzeczą było zorganizowanie zabezpieczenia bojowego. Maskowanie, organizacja obrony przeciwlotniczej oraz obrony przed bronią masowego rażenia, organizacja łączności, zabezpieczenie logistyczne — to przedsięwzięcia realizowane przez szkolonych w pierwszej kolejności.

Jednak nie tylko pododdziały bojowe musiały wykazać się podczas tych zajęć. Sztab batalionu przeprowadził cały proces decyzyjny. Sprawdzono sposób funkcjonowania komórek organizacyjnych stanowiska dowodzenia w procesie planowania, organizowania oraz wsparcia i zabezpieczenia działań bojowych.

W czasie zajęć zintegrowanych ważne było sprawdzenie realizacji współdziałania pomiędzy elementami ugrupowania bojowego batalionu, jak i systemu obiegu informacji wewnątrz stanowiska dowodzenia oraz w relacjach z przełożonymi i podwładnymi.

Fot. 20 Brygada Zmechanizowana
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. 20 Brygada Zmechanizowana
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. 20 Brygada Zmechanizowana
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. 20 Brygada Zmechanizowana
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. 20 Brygada Zmechanizowana
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze


st. chor. sztab. Mikołaj Błogosławski
Oficer Prasowy
JW 1248 Bartoszyce
Zdjęcia: 20 Brygada Zmechanizowana


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Michał #2868127 | 31.0.*.* 13 lut 2020 22:14

    Uzyskane wyniki? Hahaa, a jak myślicie, czy te wyniki mogły być złe? Przecież to papierowe wojsko to jeden wielki syf i fikcja do tego patologia umysłową. Po 7 latach odchodzę i jedyne co zrobię na koniec to splunę za siebie na to dziadostwo. Nikomu nie polecam tej pracy, a media jak zwykle kreują i kłamią jaką to jesteśmy super armią. Śmiech i żal

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5