Mistrzostwa Bartoszyc w futsalu. Digger zmierza po końcowe zwycięstwo?

2019-12-30 08:44:03(ost. akt: 2019-12-30 09:26:55)

Autor zdjęcia: MBKS Victoria Bartoszyce/Facebook

Lider mistrzostw Bartoszyc w futsalu im. Stefana Pszczoły nie zwalnia tempa. W sobotę i niedzielę Digger odniósł swoje 9. i 10. zwycięstwo w rozgrywkach. Do zakończenia rywalizacji pozostały trzy kolejki.
Najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczem było starcie lidera z broniącą tytułu 20 BBZ. Do przerwy dwubramkową przewagę wypracował sobie Digger, choć jeszcze przy bezbramkowym remisie Brygada nie wykorzystała świetnej okazji na objęcie prowadzenia.

Po zmianie stron obrońcy tytułu przycisnęli i wreszcie zdobyli kontaktowego gola. Za chwilę 20 BBZ miała dwie świetne okazje do wyrównania, których jednak nie wykorzystała. Szybko to się na niej zemściło, bo Digger zdobył trzeciego gola. Odpowiedź żołnierzy była natychmiastowa, ale pomimo późniejszej przewagi, do remisu już im nie udało się doprowadzić.

Dzień później Digger bez problemów pokonał WM-Glass i po 10 kolejkach prowadzi z kompletem punktów. Lider jest na dobrej drodze do wygrania mistrzostw. Wydaje się, że najbardziej może mu jeszcze zagrozić ekipa Żwir-Wik. Obie drużyny spotkają się ze sobą w 12. kolejce (niedziela 12 stycznia). Dzień wcześniej Digger zagra z Redutą Bisztynek, a mistrzostwa zakończy spotkaniem z Batkiem.

Dużo emocji było w ostatnim niedzielnym meczu, w którym Reduta grała z KS Wojciechy. W ostatniej minucie Dawid Busz z bisztyneckiej drużyny wyrównał z rzutu karnego na 5:5, ale cztery sekundy przed końcem w podobny sposób zwycięstwo Wojciechom zapewnił Adam Galiński.

W mistrzostwach nastąpi teraz przerwa spowodowana rozgrywaniem w hali przy ul. Limanowskiego ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej. Drużyny powrócą do rywalizacji 11 stycznia.