Egzamin na pomocnika św. Mikołaja czyli Mikołajki w Przedszkolu Publicznym nr 2

2019-12-09 08:45:18 (ost. akt: 2019-12-09 08:52:15)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach długo oczekiwały na wizytę świętego Mikołaja i się do niej przygotowywały. Gdy przybył do nich 6 grudnia zdały egzamin i stały się jego pomocnikami. Otrzymały prezenty. Mikołaj również został obdarowany.
Przygotowania do tego radosnego święta trwały od początki tygodnia. W holu na tablicy pojawiła się kartka z kalendarza dużego formatu z napisem: "6 – grudnia imieniny…". Każdego dnia wpisywano jedną sylabę, tak aby na koniec można było odczytać całe imię solenizanta,

Obok daty był list do dzieci, ozdobne pudełka na serduszka z dobrymi uczynkami jako prezent dla św. Mikołaja. Serduszka dzieci wykonywały w domu i przedszkolu, w przygotowania włączona została więc cała społeczność przedszkolna.

6 grudnia dzieci do samego rana oczekiwały przyjścia oczekiwanego gościa. Na początku pojawili się pomocnicy solenizanta w rolę, których wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, z Uczniowskiego Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką pani Natalii Osypowycz, którzy poprzez liczne konkursy: przechodzenia przez okno, przeciskania się przez komin, szybkiego przekazywania prezentów z rąk do rąk, przechodzenia przez zaspy śnieżne, mogli zdobyć umiejętności dzięki, którym będą mogli wesprzeć św. Mikołaja w jego pracy.

Każdy przedszkolak wszystkie zadania wykonał znakomicie. Dzieci śpiewając piosenki o św. Mikołaju oczekiwały i nasłuchiwały i wtedy wreszcie… przyjechał!
Prawdziwy Święty Mikołaj!

To był naprawdę niezwykły gość, który otrzymał od dzieci pudełko-prezent z serduszkami ,,dobrymi uczynkami”. Opowiedział przedszkolakom jakimi środkami lokomocji podróżował, były wspólne tańce, śpiewanie piosenek i rozmowy.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało certyfikat Małego Pomocnika św. Mikołaja i słodką niespodziankę.

Oczekiwane cały rok mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i uwrażliwi ich na potrzeby innych ,,Aby dobro otrzymywać, trzeba dobro dawać”.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5