Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy mówią papierosom "nie!"

2019-11-29 09:05:03(ost. akt: 2019-11-29 09:09:36)

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

W akcję Światowego Dnia Rzucania Palenia zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy. Tego dnia uczniowie przygotowali plakaty ilustrujące skutki palenia tytoniu oraz kącik z ulotkami.
Aby ten dzień nie był nudny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o stoisko z ciastami. Chętnych uczniów nie brakowało, bo ciasta bardzo smakowały.

Idea dnia, w którym zachęca się palących do zerwania z nałogiem, wpisuje się do szkolnego programu profilaktyki zdrowotnej oraz koreluje z programem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”, których wspólnym mianownikiem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej oraz zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego.

Podejmowane działania profilaktyczne w naszej szkole potwierdzają celowość i efektywność realizowanych działań, które są skoncentrowane na zapobieganiu, a jednocześnie promowaniu problemów społecznych i zdrowotnych.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoła

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5