Przedszkolaki z Bezled poznały zasady wzywania pomocy

2019-11-28 09:25:39(ost. akt: 2019-11-28 09:35:24)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W środę 27 listopada odbyło się drugie z kolei spotkanie w ramach programu edukacyjnego "mali Wielcy ratownicy". Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego z ZSP w Bezledach gościły w swojej sali przedstawicieli trzech służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji.
Dzieci wspólnie z panami przypomniały sobie tematykę październikowych zajęć, m.in. co to jest defibrylator, a następnie utrwalały numery alarmowe. Zaskakująco ciekawie wypadła zabawa w „głuchy telefon”, dotycząca przekazywania informacji podczas wzywania pomocy.

Następnie dzieci w trzech zespołach, pod czujnym okiem gości, układały historyjki obrazkowe dotyczące wypadku samochodowego, opowiadały co wydarzyło się, praktycznie uczyły się wzywania pomocy przez telefon.

Na koniec otrzymały zadania do wykonania z nauczycielem oraz z rodzicami w domu, w celu utrwalenia poznanych wiadomości.

Zajęcia były bardzo interesujące, dzieci z zaangażowaniem wypełniały polecenia instruktorów. Ponowne spotkanie, na które już czekamy, za dwa miesiące.

Alina Dymek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5