Strażacki tydzień: dwa pożary, ćwiczenia i wyjazdy do powalonych drzew

2019-11-27 13:33:47 (ost. akt: 2019-11-27 13:37:37)

Autor zdjęcia: st. sekc. Kamil Jabłoński

W okresie od 18 do 24 listopada br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 7 interwencji. Bilans minionego tygodnia to 5 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia, 2 pożary oraz 4 alarmy fałszywe.
W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń większość strażackich interwencji, związana była z usuwaniem skutków silnych wiatrów. Strażacy wyjeżdżali do złamanych konarów i powalonych drzew, które stwarzały zagrożenie na drogach i chodnikach.

Działania gaśnicze zarejestrowane w minionym tygodniu związane były z pożarem sadzy w przewodzie kominowym oraz pożarem śmietnika kontenerowego.

Oprócz udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, strażacy z całego powiatu bartoszyckiego zaangażowani byli w „Ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Bartoszycach”, które odbyły się w minioną sobotę w Bartoszycach i Dąbrowie.

W ćwiczeniach udział wzięło 10 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG oraz 1 zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej 20 BBZ.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik ratownictwa wysokościowego, wodnego, chemicznego, medycznego oraz doskonalenie prowadzenia działań gaśniczych i poszukiwawczo-ratowniczych.

st. kpt. Piotr Kowalski

mł. asp. Sylwia Koziatek-Koreńczuk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5