Pluszowi przyjaciele podczas zajęć u bezledzkich przedszkolaków

2019-11-26 11:29:59(ost. akt: 2019-11-26 09:32:43)
W poniedziałek 25 listopada 2019 r. dzieci w punkcie przedszkolnym w Bezledach obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyły ich ulubieńcy – pluszowe misie i inne maskotki.
Zabawy miały na celu wyzwalanie pozytywnych emocji u dzieci, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, pokonywanie stresu podczas prezentacji na forum grupy, integrowanie się dzieci w trakcie zabaw z pluszowymi przyjaciółmi.

Podczas zajęć przedszkolaki prezentowały misie przyniesione z domu, oglądały obrazki i zdjęcia przedstawiające gatunki niedźwiedzi żyjących w różnych częściach świata. Oglądały też filmy z udziałem niedźwiadków, słuchały fragmentów bajek, których bohaterami były niedźwiedzie.

Na podsumowanie zajęć dzieci rozwiązywały „Zagadki Niedźwiadki”, odgrywały scenki dramowe, wykonywały nietypowe ćwiczenia gimnastyczne i tańczyły z misiami. Pluszowe misie wywoływały wśród dzieci dużo aktywności i radości, dzieci z zainteresowanie wysłuchały przygód misia, który uwielbiał miodek. Na koniec zajęć odbyła się degustacja pszczelego miodu.

Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5