"Mechaniak" trzeci w województwie w honorowym krwiodawstwie

2019-11-26 09:18:23(ost. akt: 2019-11-26 09:22:14)
W sobotę 23 listopada 2019 r. w bartoszyckim MOPS-ie odbyła się Akademia z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi oraz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Podczas tego uroczystego święta wszystkich dawców krwi wręczono między innymi odznaki i wyróżnienia, podsumowano również wyniki XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie, w której zaszczytne 3. miejsce w województwie przypadło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Podstawą klasyfikacji był wskaźnik oddanej w ramach turnieju krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. To sukces wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy dzielnie i systematycznie oddają krew podczas szkolnych akcji i w punkcie krwiodawstwa!

We wspomnianym wyżej turnieju jako szkoła bierzemy aktywny udział od 2006 r., zajmując zazwyczaj czołowe miejsca na szczeblu wojewódzkim. W ZSP nr 1 aktywnie promujemy honorowe krwiodawstwo, a krew oddają uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

M. Maciejewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5