MDK trzeci w Wilanowie. Dramatyczny mecz o trzecie miejsce zakończony rzutami karnymi

2019-11-26 08:22:06(ost. akt: 2019-11-26 08:51:18)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK Bartoszyce

W dniach 22-24.11.2019 zespół MDK Pasja Bartoszyce rocznika 2008 i młodszych wziął udział w organizowanym już po raz 20. turnieju piłki ręcznej w Warszawie, gdzie zaprezentował się z dobrej strony. W turnieju wzięło udział 12 zespołów z różnych województw.
Nasz zespół zagrał w pierwszej grupie, w której wygrał wszystkie mecze: z UKS Jedynką Przysucha 17:11, UKS Niedźwiadek Węgrów 19:11, UKS Wilanowia II Warszawa 23:4, OTM Lesznowola 16:6, UKPR Agrykola Warszawa 15:9.

W półfinale gramy z drugim zespołem II grupy UKS Białystok. Chłopcy bardzo źle zaczęli mecz, przegrywając na początku 1:6, a całą pierwszą połowę 4:8. Na początku drugiej połowy było już 4:10. Wtedy nastąpił zryw naszego zespołu i doprowadzamy do wyniku 9:10. Niestety, zabrakło w końcówce sił oraz skuteczności i ostatecznie przegrywamy 11:13.

W drugim półfinale także niespodzianka — faworyzowany zespól Wilanowii, zwycięzca drugiej grupy, przegrywa z Przesuchą, którą my pokonaliśmy grupie, jedną bramką i to Przesucha zagra z Białymstokiem w finale, a my walczymy o 3. miejsce z gospodarzem turnieju. Był to mecz z wielką dramaturgią, który niejednego trenera mógł doprowadzić do zawału serca.

Zaczynamy fantastycznie. Wszyscy zawodnicy walczą chcąc pokazać, że wczorajsza porażka tylko nas jeszcze bardziej zmotywowała do udowodnienia sobie, że potrafimy grać. Pierwszą połowę kończymy prowadzeniem 8:3, a drugą rozpoczynamy bramką i jest już 9:3.

I wtedy znowu okazuje się, że w sporcie wszystko jest możliwe. Zaczęły się z naszej strony głupie straty piłki, zmarnowane sytuacje i na 30 sekund przed końcem przegrywamy 11:12. Udaje nam się jednak doprowadzić do remisu na 5 sekund przed końcem za sprawą rzutu Jakuba Jagiełło i doprowadzamy do serii rzutów karnych.

W nich po kolei l. Mazurek, O. Sowiński i J. Habiński pokonują bramkarza Wilanowii, a nasz bramkarz w tym czasie broni karnego i wygrywamy.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Antoniego Kratkowskiego.
Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano I. Mazurka (33 bramki). Warto nadmienić, że I. Możejko rzucił 35 bramek, czyli tyle samo co zawodnik z Białegostoku — wybrany najlepszym strzelcem.