Wolontariusze PCK z naszego powiatu wyróżnieni w Olsztynie

2019-11-25 09:29:05(ost. akt: 2019-11-25 09:35:42)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Na Warmii i Mazurach dobiegają końca wydarzenia związane z obchodami 100-lecia PCK. Jednym z rocznicowych wydarzeń zorganizowanych przez Oddział Okręgowy PCK w Olsztynie była Gala Krwiodawstwa i Wolontariatu w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Wyróżniono tam wolontariuszy z naszego powiatu.
W uroczystości, oprócz zasłużonych krwiodawców i wolontariuszy PCK, udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk i przedstawicielka marszałka województwa Joanna Glezman.

Gospodarzami uroczystości byli: nowy prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK Zbigniew Zawadzki oraz dyrektor oddziału Dorota d’Aystetten.

Galę wypełniły przemówienia okolicznościowe, które wygłosili przedstawiciele Honorowego Komitetu ds. obchodów 100-lecia PCK. Potem wręczono odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. 

Najważniejsze z nich to Odznaki Honorowy Dawca Krwi „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” - odznaczenia przyznawane honorowym dawcom krwi w uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Odznakę mogą otrzymać zasłużeni dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość składników krwi.

Wręczono też Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i Odznaki Honorowe PCK, a także Medale 100-lecia PCK.

Z naszego Rejonu PCK w Bartoszycach nominowani zostali wolontariusze, opiekunowie Szkolnych Kół PCK Elżbieta Monkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach i  Witold Średziński ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu.

Na gali obecne były również p. Waleria Woźnicka, sekretarz Zarządu Rejonowego PCK w Bartoszycach oraz p. Beata Arodź, kierownik OR PCK
w Bartoszycach.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

EM


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5