Strażacy ćwiczyli ratownictwo w różnych sytuacjach [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-11-23 17:48:37 (ost. akt: 2019-11-23 18:02:15)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Był pożar, zadymienie, przewrócona na wodzie łódź, wypadek samochodowy, wyciek gazu i osoba uwięziona w studni. To niektóre ze zdarzeń jakie dziś ćwiczyli strażacy z powiatu bartoszyckiego.
Strażacy wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu bartoszyckiego oraz Wojskowa Straż Pożarna z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej brali udział w zorganizowanych dziś (23 listopada) ćwiczeniach. Zostały przeprowadzone na terenie zakładów pracy w Bartoszycach i w Dąbrowie.

Strażacy mieli za zadanie przećwiczyć swe działania w sześciu epizodach w tym: w akcji gaśniczej, w akcji ewakuacji uwięzionego w aucie poszkodowanego kierowcy, akcji ratownictwa chemicznego, akcji ratownictwa wysokościowego, akcji na wodzie i w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

Wspomniane epizody ćwiczyły wszystkie jednostki biorące udział w ćwiczeniach zmieniając się na miejscach "zdarzeń".

Nie było to tylko ćwiczenie, ale także szkolenie. Instruktorzy zwracali na bieżąco uwagę na popełniane błędy a po zakończeniu działań omawiali przebieg ćwiczenia.

- Strażacy wszystkich jednostek OSP z KSRG mają na wyposażeniu sprzęt ratownictwa wodnego, lodowego, wysokościowego, ratownictwa technicznego, chemicznego, ale korzystają z niego stosunkowo rzadko, przede wszystkim na ćwiczeniach. Jeśli jednak w rzeczywistości zdarzy się taka sytuacja muszą wiedzieć jak go użyć. Po to są dzisiejsze ćwiczenia - mówił komendant powiatowy PSP w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj.

Oto nasza relacja fotograficzna i filmowa z ćwiczeń.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5