Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu nr 9

2019-11-22 07:22:37(ost. akt: 2019-11-22 07:25:36)

Autor zdjęcia: Katarzyna Wus

Dnia 20 listopada 2019r. Przedszkole Publiczne Nr 9 w Bartoszycach wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF.
Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo – „dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

20 listopada 2019r. to szczególna data, bo 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Nasze przedszkole zorganizowało w ramach uczczenia tego dnia wiele aktywności angażując społeczność przedszkolną. W tym dniu nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dlatego wszyscy przedszkolacy oraz pracownicy przedszkola byli ubrani na niebiesko.

Poza tym każdy miał narysowane niebieskie serduszko na twarzy.

W jednej z przedszkolnych sal odbyła się uroczystość, podczas której dzieci wysłuchały wiersza pt. „O prawach dziecka”, odpowiadały na pytania, a potem wybrały się w podróż do Krainy Praw Dziecka. Podsumowaniem wiedzy na temat praw dziecka była prezentacja multimedialna.

Na koniec wszyscy wzięli udział w „Marszu Praw Dziecka” poza terenem placówki, po to, aby pokazać, że prawa dziecka nie są nam obojętne.

Katarzyna Wus


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5