Galiny. Uczniowie przekonali się, że listopadowy las wcale nie jest nudny.

2019-11-15 09:13:45(ost. akt: 2019-11-15 09:16:04)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W środę, 13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu.
Dzieci specjalnie przygotowały się na ten dzień. Ubrane w ciepłe kurtki i kalosze mimo deszczu z uśmiechem na twarzach wyruszyły na spotkanie z leśniczym.

Pan Paweł Ulaniuk – leśniczy Leśnictwa „Czarny las” podczas spaceru opowiedział dzieciom o zmianach zachodzących w lesie późną jesienią oraz przypomniał podstawowe gatunki drzew.

Udowodnił, że las można poznawać wszystkimi zmysłami. Uczniowie mieli okazję podziwiać malownicze widoki - meandry rzeki Pisy, wspólnie wsłuchiwać się w szum tej rzeki oraz inne odgłosy lasu takie jak szelest liści pod nogami oraz śpiew ptaków.

Mogli przekonać się jak miękki jest mech, wspólnie objąć wielkiego dęba oraz poczuć zapach jego kory.

Dzieci trochę mokre i zmęczone, ale jak przystało na uczniów szkoły pod patronatem Leśników Polskich, zadowolone z kolejnej leśnej wyprawy wróciły do szkoły.

Aniela Mickanis-Balcewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5