Bezledy. Bohaterom tamtych dni pokłon dziś składamy

2019-11-15 09:00:34(ost. akt: 2019-11-15 09:03:20)

Autor zdjęcia: Beata Kiszło

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunku dla polskich symboli. Dlatego też 13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach, nauczyciele, przedstawiciele uczniów z klas I-VIII oraz cała społeczność przedszkola.

Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych.

Wystrój sal nawiązywał do wydarzeń tamtych dni a wyeksponowane symbole narodowe przypominały nam kim jesteśmy.

Dzieci zaprezentowały montaże słowno-muzyczne o tematyce patriotycznej i historycznej. Dumnie, przyjmując właściwą postawę odśpiewały 4 zwrotki hymnu państwowego i wyrecytowały słowa wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Uczestnicy tej uroczystości wspólnie odśpiewali pieśni legionowe i żołnierskie nawiązujące do walki naszych przodków o wolność i niepodległość.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się miłości do Ojczyzny i kształtują postawy obywatelskie .

Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5